0
Košarica
0,00 €
0

Košarica je prazna

Brezplačna dostava za nakup nad 40 €
0
Košarica
0,00 €
0

Košarica je prazna

Brezplačna dostava za nakup nad 40 €
Novo

Globoko v gozdu

O divjem in intimnem

Globoko v gozdu je pretresljivo in eruditsko popotovanje novinarke, dramaturginje in publicistke Irene Štaudohar v vmesni prostor med naravo in človeško dušo. Sprva sta bila gozda dva – tisti resnični, v katerem se je na zimski solsticij pred več kot petdesetimi leti za vedno izgubil avtoričin oče, in tisti metaforični, ki v sebi skriva plasti pozabljenega življenja. Preberite več

0 (Št. mnenj 0, ocena iz Goodreads)
Knjiga avtorja: Irena Štaudohar
Založba: UMco
Leto izida: 2026
Vezava: Mehka vezava
Dimenzije: 21 x 15 cm
Število strani: 291
ISBN: 9789617225624
Na zalogi
Redna cena: 25,00 €
Brezplačna dostava

Brezplačna dostava

za naročila nad 40 €.

Hitra dostava

Hitra dostava

Naročila oddana do 12.00 odpošljemo isti dan.

Knjige na zalogi

Knjige na zalogi

98 % izdaj je na zalogi.

Ko avtorica stopi med drevesa, začne s pomočjo spomina, umetnosti in mitologije raziskovati nerazložljive skrivnosti sveta. Gozd zanjo ni le kulisa, temveč živ organizem, ki misli in čuti. Skozi osebno zgodbo prepleta usode velikih mislecev in umetnikov – od Henryja Davida Thoreauja do slikarke Hilme af Klint – ter nas vodi od kvarnerskih otokov do sibirskih zim, od mističnih ekstaz svetnic do tihih poti divjih živali.

To je hkrati intimna avtobiografija in kulturna zgodovina divjine – knjiga, ki nas v času vse večje racionalizacije sveta spominja na našo prvobitno povezanost z naravo in na skrivnostno animo, ki biva v vsakem bitju.

»Tišino sem spremenila v besede, spodrsnila sem na ledu vsakdanjosti in začela lebdeti.«

»Za drevesi v gozdu je še ena plast življenja, ki smo jo že davno pozabili, a nas vedno čaka.«

O KNJIGI SO DEJALI:

»Globoko v gozdu je knjiga, ki jo doživljaš s telesom in z duhom, kot bi vstopil v šamanski ritual. Navdihne te, v istem hipu trešči ob tla, pelje te skozi pragozdove lastne podzavesti, skozi Dionizov kult, ki se je rodil v gozdu, v grško mitologijo, v svet srednjeveških mistikov Frančiška Asiškega in Tereze Akvilske. Nauči te ljubiti živali, zaznavati tisto, kar je nevidno. To je knjiga, v kateri se izgubiš, tako kot se izgubiš v gozdu, tako kot se izgubiš v strastni in romantični ljubezni. Ker kot pravi Irena Štaudohar, samo takrat, ko si dovolimo, da se izgubimo, lahko zares spoznamo sebe in svet okrog nas. Globoko v gozdu je knjiga preobrazbe. Ko vstopiš globoko v gozd – in z njim v vse mistično –, skrivnostno vstopi vate. Nikoli več ne boš isti.« – Vesna Milek

»Irena Štaudohar nas v svoji novi knjigi vedno znova odpelje v gozd, ki – vemo – umirja misli in duha, in potem vsakič znova zapelje in vznemiri z zgodbo, ki nam pokaže, da noben pragozd ni tako skrivnosten in globok, kot so skrivnostne globine srca in duha. Resnično dobro branje!« – Vlado Kreslin

O AVTORICI:

Irena Štaudohar je dramaturginja, bila je glavna in odgovorna urednica revije Maska, sooblikovalka programa mednarodnega festivala Mladi levi ter nekaj let tudi urednica Sobotne priloge Dela, kjer danes dela kot novinarka. Njeni občutljivo izpisani in kulturno poglobljeni članki so redno med najbolj branimi besedili, njena knjiga Kaj hoče ženska? pa se je uvrstila med najbolj odmevne knjige zadnjih petih let. Globoko v gozdu je njena četrta knjiga.

Bralci

Zaupalo nam je že

32.742

bralcev

Paketi

Odposlali smo že

54.356

paketov

Knjige

V prodaji imamo

8.640

knjig

newsletter_image

Prijava na e-novice

Bi želeli, da vas obveščamo o naših akcijah, novostih, prednaročilih in ostalih ugodnostih?
Prijavite se na e-novičke.

Z oddajo obrazca izdajam soglasje, da podjetje interno obdeluje moje osebne podatke